نکات مهم در انتخاب سرویس خواب بزرگسالان

سرویس خواب را می توان یکی از لوازم اساسی اتاق خواب دانست . بعد از ساعت ها کار و خستگی روزانه استراحت روی یک تخت خواب استاندارد می تواند خوابی راحت را برای شما به ارمغان آورد. نداشتن تخت خواب و تشک استاندارد باعث کمر درد و سر درد خواهد شد. اما برای اینکه یک سرویس خواب استاندارد داشته باشیم چه نکاتی را باید رعایت کنیم.

در این مقاله از سایت با ما به بررسی نکاتی که قبل از خرید سرویس خواب بزرگسالان باید در نظر بگیریم خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

با توجه به ابعاد اتاقتان خرید کنید

پیش از انتخاب سرویس خواب بزرگسالان باید ابعاد اتاق خواب خود را در نظر بگیرید زیرا تخت خواب های دو نفره داری ابعاد و سایزهای مختلفی هستند پس حتما ابعاد تخت خواب باید متناسب با فضای اتاق شما باشد. ابعاد استاندارد تخت های دونفره معمولا ۱۸۰ الی ۲۰۰ سانتی متر هستند و برای تخت خواب های یک نفره این سایز ۹۰ تا ۱۱۰ سانتی متر می باشد.

ارتفاع استاندارد سرویس خواب

ارتفاع تخت و تشک نیز یکی از عوامل مهم است. مثلا ارتفاع مناسب و ایده آل برای یک تخت استاندارد در سرویس خواب بزرگسالان حدود ۳۵ تا ۴۰ سانتی متر می باشد و اندازه های کمتر و بیشتر مشکل ساز خواهد بود. همچنین، ارتفاع خیلی زیاد تشک تخت باعث راحتی بیشتر نمی شود، بلکه باعث ایجاد دردهای مفصلی و اذیت شدن اندام نیز می شود.

تخت و تشک را متناسب با هم انتخاب کنید

توصیه ما این است که هنگام خرید تخت، تشک آن را نیز همگام با آن انتخاب کنید و بخرید و هیچ گاه تختی را بدون در نظر گرفتن تشک آن خریداری نکنید. توجه داشته باشید، تشک های فنری برای تخت های فنری مناسب هستند و تخت های میله ای با تشک های فومی تناسب بیشتری دارند. همچنین توصیه ما این است که هر شش ماه یکبار تشک تخت خود را برعکس کنید و در جهت مخالف روی تخت بگذارید تا تعادل وزنی برقرار گردد.

جنس سرویس خواب

جنس سرویس خواب بسیار مهم و تاثیر گذار در ماندگاری و کارکرد آن است، توصیه ما استفاده از سرویس های چوبی با جنس خوب میباشد که در کنار زیبایی، کیفیت ایده آلی را به همراه دارد. برخی از تخت ها از جنس ملامینه ساخته می شوند که اگر در معرض رطوبت و آب قرار بگیرند، مقاومت خود را از دست میدهند و کیفیت آن ها پائین میآید و به همین دلیل می باشد که همواره استفاده از چوب در ساخت ملزومات خانه توصیه میگردد. در واقع ملامینه دارای یک مغزی و روکش می باشد که مغز آن از خرده های چوب ساخته شده است، ولی در سرویس خواب ام دی اف، چوب ها از خرده های چوب که کاملا به هم فشرده شده است، ساخته شده است. البته تخت خواب های چوبی به دلیل کیفیت بهتر از قیمت بالاتر نیز برخوردار هستند و اگر کسی پرداخت هزینه بالا برایش مقدور نیست، پیشنهاد ما استفاده از همان سرویس خواب های ملامینه می باشد، چون تخت خواب ها به ندرت در معرض آب و رطوبت قرار میگیرند و جای نگرانی خاصی نیست.

وزن سرویس خواب

سبک بودن تخت خواب هم از نکات مهم در حین خرید است. بعضی از چوب ها که در ساخت تخت خواب به کار رفته بسیار سنگین می باشد. این مسئله باعث میشود حمل و نقل و جابه جایی تخت خواب حتی داخل اتاق هم سخت شود.

سرویس خواب کشودار

برخی از افراد در خانه یا اتاقشان با کمبود فضا مواجه هستند و یکی از بهترین کارها استفاده از تخت هایی است که در زیر آن ها کشو یا باکس هایی برای قرار دادن اشیا وجود دارد، است. بدین ترتیب شما با یک تیر دو نشان زدید و در عین حال بهترین استفاده را از امکانات کرده اید.

مجموعه با ما با استفاده از دستگاه های پیشرفته و تجربه چندین ساله مفتخربه ارائه مدرن ترین سرویس خواب های بزرگسال، کودک و نوجوان مطابق با سلیقه شما است.

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.