شاید این‌طور به نظر برسد که انتخاب رنگ برای دکوراسیون اداری کار ساده‌ای است اما لازم است توجه کنید که انتخاب رنگ با در نظر گرفتن نکات مختلف و مهمی صورت می‌گیرد. انتخاب مبل، صندلی، میز اداری، تابلوها، گیاهان، کمدها، ميز مديريت ، ميز کارمندي ، ميز کارشناسي ، ميز کانتر ، ميز کنفرانس ، ميز کارگروهي  و …. با ترکیب رنگ مناسب صورت می‌پذیرد. مهم‌ترین نکاتی که می‌توانند در انتخاب رنگ محیط کاری موثر و کمک کننده باشند در ادامه توضیح داده خواهد شد.

طراحی فضای کار با در نظر گرفتن تاثیر رنگ ها بر روحیات انسان از مهمترین عوامل موثر بر بالا رفتن راندمان کاری به شمار می آید. ازین رو شرکت ها و موسسات در انتخاب رنگ در چیدمان حساسیت زیادی از خود نشان می دهند. معمولا در نگاه اول انتخاب رنگ، اولین گزینه برای همگان رفتن به سراغ رنگ‌هایی است که در طراحی لوگو و برند شرکت و کمپانی به کار گرفته شده‌اند.

تحقیقات علمی نشان می دهند، رنگ‌ها تاثیر عمیقی بر چگونگی فعالیت و نحوه عملکرد افراد دارند و حتی رنگ‌ها باعث می‌شوند شخص کارش را به بهترین شکل ممکن انجام دهد یا نیمه‌کاره آن را رها کند . قرار گرفتن در معرض رنگ‌های آبی و سبز عملکرد افراد را در زمینه فعالیت‌هایی که نیاز به همکاری و خلق ایده‌‌‌‌‌‌‌های نو دارد، افزایش می‌دهد.

 

تاثیر رنگ در دکوراسیون اداری

 

از طرف دیگر رنگ قرمز برای فعالیت‌هایی مناسب است که نیاز به دقت و توجه بر روی جزئیات دارند. البته در این زمینه توافق و اتفاق نظر وجود ندارد. بسیاری از شرکت‌های مطرح و بزرگ مثل گوگل، مایکروسافت و e bay در طراحی محیط کاری خود تلفیقی از این رنگ‌ها را به کار گرفته‌‌اند که البته تا حدودی می‌توان گفت که با لوگو و برند آن‌ها هماهنگی دارد.

رنگ‌ سرد در طراحی دکوراسیون اداری

رنگ‌های سرد رنگ‌هایی هستند که می‌توانند آرامش خاطر بیشتری را به مخاطب القا کنند. در محیط‌هایی که نیاز به تمرکز روی انجام کاری است بهتر است از رنگ‌های سرد در طراحی دکوراسیون استفاده گردد. بنابراین وجود این رنگ‌ها در محیط‌های کاری باعث می‌شود تا کارمندان احساس امنیت، آسودگی و راحتی داشته باشند.

البته تاثیر این رنگ‌ها تنها بر کارکنان نیست و این احساس آرامش به مشتریان نیز سرایت کرده و آن‌ها از حضور در محل کارتان احساس رضایت خواهند داشت.

 

رنگ های سرد و گرم

رنگ‌ گرم در طراحی دکوراسیون اداری

رنگ‌های گرم سبب افزایش احساس رقابت، شور و نشاط و صمیمیت می‌شوند و محیط را دوستانه‌تر نشان می‌دهند. این رنگ‌ها برای محیط‌هایی که لازم است افراد هیجان بیشتری داشته باشند گزینه مناسبی است و مناسب برای دکوراسیون شرکتی می باشد. البته باید در نظر گرفت که استفاده از شدت بالای این دسته از رنگ‌ها می‌تواند روحیه پرخاشگری و تنش را ایجاد کند بنابراین باید دقت بسیاری در انتخاب رنگ ها بکار گرفت.

ترکیب رنگ ها درطراحی دکوراسیون اداری

در ادامه باید در نظر داشت که استفاده از یک طیف رنگی سرد یا گرم انتخاب اشتباهی بشمار می آید و باید تعادل لازمه در پروسه گزینش رنگ انجام شود.نکات دیگری از جمله سن مراجعان، کارکنان و حوزه کاری می تواند تاثیر بسیاری برای انتخاب رنگ داشته باشد.سعی کنید دکوراسیون  و ترکیب رنگ آن را به گونه‌ای انتخاب کنید که در نگاه اول جذاب به نظر برسد. این جذابیت باعث ایجاد احساسات خوشایندی می‌شود که می‌تواند روی آینده کاریتان هم تاثیرگذار باشد.

 

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.